Prečo je lepší?  Môžete ho používať úplne pri všetkom a úplne stále.


Hygiena

Menštruačný kalíšok Mooncup neobsahuje žiadne superabsorbčné látky, deodoranty ani bielidlá. Je z antialergického materiálu a nenarušuje zdravé vaginálne prostredie a mikroflóru. Je vhodný i pre ženy s citlivou pokožkou alebo ženy trpiace exémami. Nie je spojený so syndrómom toxického šoku. Hladký povrch kalíška nebráni samočistiacim a ochranným mechanizmom sliznice pošvy. Kalíšok neabsorbuje prirodzenú vaginálnu vlhkosť a neuvoľňujú sa z neho žiadne vlákna ani častice.

Jednoduchá údržba

Kalíšok sa dezinfikuje rovnako ako cumlíky pre bábätká: jednoducho ho necháte vyvariť 5-7 minút vo vode.

a-group-mooncup-mooncup-0030_ret

Dlhá životnosť

Používanie kalíška je ekonomickejšie a pohodlnejšie. Nebudete musieť znovu a znovu kupovať tampóny a vložky a stále premýšľať, či ste si ich zobrali so sebou dosť, keď idete von. Pri správnej starostlivosti, čistení a uchovávaní Vám Mooncup vydrží veľa rokov. Výrobca udáva 10-12 rokov.

Používanie kalíška je šetrné k životnému prostrediu.

Predstavte si, koľko vložiek a tampónov ste už za tie roky zaplatili a vyhodili! Firma Mooncup Ltd. garantuje, že výroba menštruačného kalíška Mooncup je maximálne šetrná k životnému prostrediu. Továreň funguje na elektrinu z obnoviteľných zdrojov, bavlnené vrecúško, do ktorého je kalíšok balený, je zo 100% biobavlny, škatuľka je z eko-papiera. Pripájame sa i my Mooncup team Slovakia: naše letáky i slovenský návod sú tlačené na eko-papier. Kalíšok Mooncup sa vyrába iba v čírej variante, farebné kalíšky nie sú o nič lepšie než číre a z ekologického hľadiska je lepšie zostať u výroby jedného - číreho - typu kalíška.

Pri akých športoch a aktivitách ho môžete používať?

Bicyklovanie, plávanie, jazda na koni, lyžovanie,snowboarding, jazda na bežkách, skialpinizmus, jazda na kajaku, potápanie, treking, speleológia, tanec, horolezectvo, bowling, šachy :o), sex - rozhodne nie!

Je to ideálne riešenie dámskej hygieny pri cestovaní.

Nemusíte premýšľať, koľko vložiek a tampónov si máte so sebou zobrať. Kľudne sa môžete kúpať i počas svojich dní. Môžete sa slniť v plavkách a neobávať sa, kde Vám práve vykukne šnúrka od tampónu. Pri cestovaní s ruksakom na chrbte nemusíte nosiť veľa vložiek ani tampónov a stále ich v ruksaku niekam prekladať. Nemáte sa kde umyť - nemusíte, pri používaní kalíška nebudete špinavá od menštruačnej krvi. Ani sa Vám nestane, že by ste si ušpinili spacák. Naviac nebudete mať zlý pocit z vyhadzovania hygienických pomôcok počas trampu v prírode.

Používanie kalíška je úplne bez zápachu!

Vaša menštruačná krv totiž sama o sebe nesmrdí. Nepríjemný zápach začne vydávať až pri kontakte s vložkou alebo tampónom napusteným rôznymi deodorantmi. A tiež baktérie, pre ktoré je zrážajúca sa krv v buničine ideálny domov, vôňu práve nevydávajú. Pripadá Vám to nechutné? Nám tiež! Preto používame menštruačný kalíšok, v ktorom sa krv zhromažďuje vo svojom prirodzenom tekutom stave, nezapácha a baktérie sa v nej neubytujú.

Kalíšok môžete mať zavedený po celú noc a spoľahlivo Vás ochráni.

period-drama-portrait-image